Kuchyne VALCUCINE sa vyznačujú nadčasovou eleganciou a možnosťou vytvárať luxusné zostavy podľa potrieb zákazníkov. Táto značka sa zaoberá výrobou kuchýň už desiatky rokov a je zárukou prvotriednej kvality a dizajnu.

Každá súčasná kuchyňa by mala byť koncipovaná k obrazu tých, ktorí ju používajú a mala by byť originálom, kde je zladená ergonómia, funkčnosť a estetika. V každom detaile nábytku je badať precíznosť prevedenia s dôrazom na praktické riešenia. Kvalitu výroby a moderné opracovanie často nevšedných materiálov zabezpečuje technologicky vyspelá produkcia. Typické pre značku Valcucine je používanie inovatívnych recyklovaných alebo recyklovateľných materiálov pretože len ekologicky získaný materiál môže byť zárukou dlhodobej životnosti.

 

 

< genius loci

Pre jedinečnosť.

Najnovšia modelová rada Genius Loci znovuobjavila krásu vrchnej zásuvky ako u starých stolov. Hlavný tvorca Valcucine - Architekt Gabriele Centazzo ju našiel akoby v pracovnej doske. Subtílna línia vrchnej pracovnej plochy umožňuje integráciu celej zásuvky. Tá je zároveň akcentovaná nielen vypustením čela zásuvky od predných dvierok kuchyne ale i zmenou materiálu. Stáva sa tak znej aboslútne určujúci a dominantný líniový prvok tejto modelovej rady. Valcucine na nedávnej výstave Salone del Mobile Milano Valcucine odprezentovalo 54 nových dizajnových prevedení tejto zásuvky. Ručne vyrábané kompozície intarzií dreva či iných materiálov so šperkárskym detailom dodá každej kuchyni Genius Loci absolútne unikátny rozmer.

spoznajte model genius loci bližšie na stránkach Valcucine

artematica >

Umenie čistých objemov.

Naša intuícia nás viedla k použitiu "čistých" (neviazaný) materiálov na hliníkovú konštrukciu dverí Artematica. To bol krok, ktorý nám otvoril nekonečné možnosti nápadov a kombinácií. Rafinovanovane použité sú sklo v mnohých farbách, rôzne povrchy dreva, ktoré prenášajú silné hmatové vnemy ale aj lakované povrchy a pokovované lamináty. Artematica bola navrhnutá do posledného detailu, aby jej používanie bolo čo najplynulejšie, tak aby sa dosiahlo mäkšie zatváranie dvierok nábytku, ale aj  pre rešpekt najvyšších bezpečnostných štandardov vďaka zaobleným rohom a hranám.

 

spoznajte model artematica bližšie na stránkach Valcucine

< riciclantica

Eko-tech kuchyňa.

Valcucine pracovala pri vývoji tohto modelu na maximálne prípustnej dematerializácií dvierok pre optimálnu funkčnosť a siluetu. Riciclantica je skratka pre ľahkosť a odolnosť. Najľahšie dvierka na svete sú nesené hliníkovou konštrukciou, ktorá je vode-, pare- a teplu-odolná. Tento aspekt umožňuje naplánovať kuchyňu s veľkými skriňami zavesenými na stene a tak vytvoriť slobodne organizovaný priestor s voľnosťou pohybu. Vďaka pozoruhodnej redukcii použitého materiálu kombinovanej s eko-tech povrchmi je táto kuchyňa nadčasovou záležitosťou v mnohých ohľadoch.

 

spoznajte model riciclantica bližšie na stránkach Valcucine

forma mentis >

Snaha o význam.

Forma mentis reprezentuje pohľad na kuchyňu ako na absolútne univerzálny projekt, ktorá má byť úplne prispôsobená požiadavkám užívateľa a zároveň byť funkčná. Hmota a tvar dvierok Forma Mentis konštruovaných so šikmými hranami, ktoré majú mikro drážku, boli dizajnované tak aby vytvorili maximálny komfort pri otváraní dvierok bez nutnosti použiť úchyt. Naviac, je tu použitý kovový profil, ktorý vytŕča a chráni tak dvierka nielen pred mechanickým poškodením. Výraz kuchyne môže byť prispôsobovaný výberom hrúbky vrchnej pracovnej dosky, typu profilu otvárania, jeho farby a ich kombinácií.

 

spoznajte model forma mentis bližšie na stránkach Valcucine

< obývačkové zostavy 

Funkčný koncept.

Valcucine ním deklaruje svoju víziu funkčného nábytku aj v priestoroch mimo kuchyne. Prostredie vytvorené pomocou rôznych variabilných geometrických tvarov je hlavný aspekt čistoty ,nového dizajnu a užitočnosti. Jedným z hmatateľných dôkazov meniaceho sa času v naších životoch je obývacia izba, ktorá momentálne viac ako kedykoľvek predtým prirodzene a pravdivo predstavuje životný štýl jej obyvateľov. Všetko sa mení. Pravdou je že obývacia izba je dnes viac otvorená. Otvorená ku komunikácií s ostatnými priestormi v dome čo vytvára možnosti pre nové idei zariaďovania i nábytok. Deliace priečky nahradené nábytkovou zostavou sú dnes bežnou súčasťou mnohých funkčných interiérov. Kľúčové slovo je priestor. Je jedno či je prostredie malé alebo veľké v konečnom dôsledku sa prepojením s okolitými priestormi sa stáva viac presvetleným a univerzálnym.

 

spoznajte možnosti obývacích zostáv na stránkach Valcucine

 

 

Systém NEW LOGICA - revolúcia v kuchyni.
Od čias Platóna a Aristotela je logika jednou zo základných disciplín filozofie, ktorá skúma základné zákony a formy všetkého myslenia. Je teda myšlienkovou cestou, ktorá vedie k určitým záverom. Presne s týmto pracovali vývojári firmy VALCUCINE. A výsledok? Kuchyňa NEW LOGICA od návrhára a vizionára Gabriele Centazzo. NEW LOGICA je ergonomicky prispôsobivá modulárna kuchyňa, ktorej čisté a jednoduché línie, moderný technický vzhľad vytvárajú príjemné prostredie. Je úplne prispôsobená ergonomickým požiadavkám užívateľov. Skladá sa zo spodných skriniek s pracovným pultom a zo zadnej časti s funkčným vybavením a úložnými priestormi. Všetko je pri práci okamžite po ruke.

Valcucine
new logica

Kontakt
Meno
Priezvisko
Email
Predmet
Správa